Społeczność

Rankingi

Encyklopedia

Reklama

Zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak3!

Adres: ts3.pathofexile.pl

Zmiany w wersji 0.11.0

Zmiany w wersji 0.11.0

Dodał kompostownik 1 Czerwca 2013 o godzinie 16:23


Główny twórca gry Chris Wilson w obszernym newsie na oficjalnej stronie Path of Exile zaprezentował szczegóły dotyczące najbliższego dużego patcha 0.11.0.

Największą zmianą jest uruchomienie dwóch czteromiesięcznych lig Anarchy oraz Onslaught, które wystartują 8 czerwca. Każda z nich będzie miała odrębne właściwości, odróżniające je od ligi standardowej oraz hardcore. Bedą one także posiadały odrobinę inne przedmioty, niektóre z nich będą do zdobycia tylko w tych dwóch nowych ligach (mowa także o unikatach), natomiast część przedmiotów oraz unikatów z standardowych lig nie będzie dostepnych. Liga Anarchy jest podobna do ligi standardowej z tą różnicą, że w trakcie podróży po kontynencie Wraeclast, możemy natrafić na komputerowo sterowanych nieuczciwych wygnańców, którzy posiadają takie same umiejętności oraz przedmioty jak te, które są dostępne dla zwykłych graczy. Gdy uda nam się zabić takiego wygnańca wypadaja z niego wszystkie jego przedmioty (czyli całe wyposażenie). Liga Onslaught natomiast jest ligą hardcorową (czyli po śmierci trafiamy do ligi Standard), w której zwiększono szybkość ataku, rzucania czarów oraz poruszania się potworów. W dwóch nowych ligach nie będzie możliwości wydropienia onyx amuletów, prismatic ringów oraz unikalnej zbroi Glorious Plate (Kaom's Heart).

Nowe ligi:

Nowe ligi

Kolejną nowościa, którą wprowadzi łatka 0.11.0 jest system osiągnieć. Nie jest on jeszcze w pełni opracowany, jednak na potrzeby nowo wprowadzonych lig zostanie on dołączony do najnowszej wersji gry. Obecnie będzie dostępnych 8 wyzwań:

 • Zabić 13 nieuczciwych wygnańców (tylko liga Anarchy)
 • Osiągnąc 60 poziom każdą klasą postaci (tylko liga Onslaught)
 • Użyć mapy każdego rodzaju
 • Rozdzielić w drzewku wszystkie znaczące umiejętności pasywne
 • Otrzymać 34 konkretne przedmioty z receptur NPC
 • Wyczyścić całkowicie każdą dostępną lokację (z poza map)
 • Użyć każdy rodzaj przedmiotu walutowego (poza Mirror of Kalandra)
 • Posiadać zestaw konkretnych 90 unikalnych przedmiotów

Tabelka z wyzwaniami:

Tabelka z wyzwaniami

Dodatkowo najnowszy patch wprowadza znaczący balans w kilku aspektach gry. Zostały obniżone obrażenia zadawane przez potwory oraz tym samym zmniejszony bonus do życia oraz energy shielda jaki może zostać dodany w drzewku pasywnym. Zostały ulepszone umiejętności pasywne dotyczące obrażeń fizycznych (zarówno tych ogólnych, jak i dotyczących konkretnych broni). W wyniku tych zmian gracze nie mogą już polegać jedynie na dużej ilości życia bądź tarczy energetycznej, a muszą inwestować także w takie elementy obrony jak pancerz bądź uniki. 

Ze względu na znaczne zmiany w balansie gry, twórcy postanowili dać możliwość graczom na całkowity reset ich drzewka umiejętności. 

Kolejną nową rzeczą wprowadzoną do gry jest Eternal Orb - nowy przedmiot walutowy. Działać on będzie na takiej zasadzie: Gdy użyjemy Eternal Orb na przedmiocie, zachowuje on jego właściwości w formie odcisku, który może być potem użyty na przedmiocie aby przywrócić jego zapisane właściwości. Odcisk może być użyty tylko na oryginalnym przedmiocie na którym był użyty Eternal Orb. Nie może być także przekazany innemu graczowi. 

Nowy orb - eternal:

Nowy orb - eternal

Kolejną ciekawą zmianą, która zostanie wprowadzona do gry, to możliwość zarządzania przydzielaniem przedmiotów w drużynie przez jej lidera. Dostępne opcje to:

 • Free for All: przedmioty nie są przydzielane do graczy i mogą być przez każdego podniesione od razu
 • Short Allocation: system podobny do działającego obecnie. Wartościowe przedmioty są losowo przydzielane do pobliskich graczy na krótki okres czasu
 • Permanent Allocation: Wartościowe przedmioty są przydzielane losowym graczom w pobliżu

Jeśli chodzi o wartościowe przedmioty to są to przedmioty takie jak do tej pory czyli: rzadkie i unikalne przedmioty, waluta, gemy oraz mapy. Dodatkowo twórcy rozszerzyli ten zbiór o przedmioty posiadające 4 i więcej połączonych gniazd oraz przedmioty, których bazowy poziom jest wyższy niż poziom lokacji (dotyczy to lokacji powyżej 60 poziomu). Inną istotną zmianą jest wprowadzenie systemu "Map to Maker" dla białych map, czyli wszystkie białe mapy, które wypadną podczas robienia mapy, trafiają do gracza, który uruchomił daną mapę (niezależnie od opcji dzielenia przedmiotów w party). Natomiast Magiczne, rzadkie oraz unialne mapy nadal podlegają zasadom ustalonym w opcjach drużyny. Przydzielone przedmioty są dostępne dla każdego po upływie 5 minut lub gdy dany gracz opuści lokację. 

Paski życia:

Paski życia

Twórcy dodali także opcję wyświetlania pasków życia nad sojusznikami, przeciwnikami bądz nad wszystkimi istotami, o której to pisaliśmy w poprzednim newsie. 

Gdy tylko pojawią się szczegółowe patch notes zostaną one przetłumaczone i umieszczone na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Możesz to zrobić poprzez panel z prawej strony.

 

Komentarze


Dodał XnIcRaM 1 Czerwca 2013 o godzinie 20:04

Fajnie że ktoś w końcu to przetłumaczył szkoda tylko niestety że jest tu masa błędów od kosmetycznych po merytoryczne

Dodał kompostownik 1 Czerwca 2013 o godzinie 22:21

O jakich błędach mowisz?

Dodał XnIcRaM 2 Czerwca 2013 o godzinie 2:11

A choćby takich że Onyx Amulety i Prismatic Ringi będą normalnie dropiły w obu nowych ligach. Nie będzie takiego osiągnięcia w którym trzeba zabić 8 wygnańców. Zdanie "Posiadać konkretny zestaw 90 unikalnych przedmiotów" wygląda jakby przetłumaczył je wujek google, który nie powiem jest pomocny ale do tłumaczenia całych zdań/wypowiedzi w ogóle się nie nadaje. Czegoś takiego jak Ethernal Orb nie będzie ani w 0.11.0 ani prawdopodobnie nigdy później. Poza tym jest trochę błędów logicznych, składniowych itp

Dodał kompostownik 2 Czerwca 2013 o godzinie 10:09

"It's not possible to obtain Onyx Amulets or Prismatic Rings in Anarchy or Onslaught leagues.". Co do 8 wygnańców faktycznie, nie 8 a 13 (nie wiem skąd ten błąd :) ). Co do unikalnych przedmiotów to sam utworzyłem to zdanie, faktycznie zaraz je przeorganizuje. ethernal - racja, moj błąd.

Dodał XnIcRaM 2 Czerwca 2013 o godzinie 13:17

A to przepraszam, faktycznie z onyx'em masz rację jakoś umknęło mi to zdanie a zasugerowałem się tylko tym: "They also have a few old Uniques disabled - those on Onyx Amulets, Prismatic Rings as well as the unique Glorious Plate (Kaom's Heart)" Dobra robota!

 

Trwające eventy

Obecnie nie trwa żaden event.

Nadchodzące eventy

Obecnie nie ma żadnych nowych eventów w planach.

Sonda

Jaka jest Twoja ulubiona klasa w Path of Exile?

Zobacz wyniki

Reklama