Społeczność

Rankingi

Encyklopedia

Reklama

Zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak3!

Adres: ts3.pathofexile.pl

O Path of Exile

Gra action RPG umiejscowiona w świecie dark fantasy

W Path of Exile, gracz wciela się w bohatera który został wygnany ze swojej ojczyzny na bardzo niebezpieczny kontynent Wraeclast. Sam, bądź też innymi zesłańcami musi stawić czoło z przeciwnościami losu, rozwijać swoje umiejętności, odkrywać potężne magiczne artefakty aby przetrwać każdy kolejny dzień w post- apokaliptycznym świecie fantasy.

Path of Exile prezentuje realistyczny, mroczny styl graficzny znacznie odbiegający od obecnych trendów panujących w elektronicznej rozrywce tzw. „cukierkowych rpg”.

Pozycja pełni istotna role na polu bitwy, trzeba uważać by nie zostać schwytanym przez nadchodzące zewsząd hordy potworów, również istnieje możliwość unikania strzał i pocisków miotanych przez przeciwników Walka prezentuje się efektownie i dynamicznie oraz obfituje w dużą ilości krwi i gore.

Świat gry, instancje, rozgrywka

W grze wszystkie postacie, przedmioty oraz postępy są zapisywane i przetrzymywane na oficjalnych serwerach co umożliwia zachowanie równowagi gospodarki oraz zapobiega jakimkolwiek nadużyciom (hakowaniem). Path of Exile nie jest do końca grą mmorpg. Jak nazywają ja sami twórcy jest to online action rpg.

Serwery mogą obsługiwać duże ilości graczy. Podział dotyczyć będzie tylko lokalizacji (tj. Ameryka Północna, Europa itp.).

Świat gry jest podzielony na instancje, tzn. Wspólnym miejscem są miasta gdzie możemy nawiązać znajomości pohandlować i przechować swoje rzeczy. Po opuszczeniu ich poruszamy się po losowo wygenerowanych krainach. W trybie kooperacji nasza grupa optymalnie może składać się z 4 do 8 bohaterów. Obszary pvp pozwalają na stawienie się do walki większej grupie graczy mogących wchodzić w skład nawet kilku zespołów.

Całkowicie za darmo z opcja mikrotranzakcji

Path of Exile jest całkowicie darmowe, brak comiesięcznego abonamentu pozwala cieszyć się grą od momentu jej instalacji.

Do finansowania rozwoju i utrzymania projektu planujemy wprowadzić odpowiednie mikrotranzakcje zachowujące balans w świecie gry:

  • dodatkowe animacje postaci (np drwiny lub animacje zwycięstwa w pvp)
  • barwniki oraz wyglądy przedmiotów
  • alternatywne efekty czarów
  • pupile
  • transfery postaci
  • zmiany nicków

Losowo generowane poziomy oraz przedmioty pozwalające na wielokrotne przejście gry

Losowo generowane instancje: jaskinie, lochy oraz tereny zewnętrzne, umożliwiające eksplorowanie ich za każdym razem na nowo dostarczając niezapomnianych przeżyć i wyzwań.

Walki Gracz vs. Gracz

Od samego początku Path of Exile było tworzone z myślą o emocjonujących rozgrywkach PvP. Zamierzamy wspierać światowe turnieje PvP dla małych jak i dużych zespołów.

Dziesiątki możliwości kombinacji

Dokładne szczegóły dotyczące poszczególnych skilli można przeczytać na stronie umiejętności Ponieważ żadna umiejętność nie jest przyporządkowana sztywno do konkretnej klasy istnieje dzięki temu duża różnorodność i indywidualizacja ustawień w zdolnościach naszego bohatera, ulepszanie czarów dodatkowymi zdolnościami tj. podpalenie, zamrożenie, oszołomienie przeciwnika i wiele, wiele innych czynią rozgrywkę bardziej atrakcyjna i za każdym razem inna.

Harmonogram wydania

Prace nad Path of Exile ruszyly na koncu 2006 roku. Zamknięte beta testy rozpoczęły się od sierpnia 2011 roku, zaś otwarta beta trwa od stycznia 2013. W tej chwili nie jest jeszcze znana data wypuszczenia pełnej wersji gry.

Trwające eventy

Obecnie nie trwa żaden event.

Nadchodzące eventy

Obecnie nie ma żadnych nowych eventów w planach.

Sonda

Jaka jest Twoja ulubiona klasa w Path of Exile?

Zobacz wyniki

Reklama