Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

POE - bez klimatu

Tutaj rozmawiamy na ogólne tematy dotyczące Path of Exile.
trzyglow

POE - bez klimatu

Postautor: trzyglow » 15 sty 2018, o 11:58

Parę razy podchodziłem do tej gry od jej premiery ale , no ale NUDA BEZ KLIMATU - ostatnio na forum D3 - koleś chwalił POE, że
tyle dostał kontentu przez ostatni rok i same "ochy i achy" - zainstalowałem ponownie i NO ręce opadają "pixeloza" jak z chyba
z przed 2-3 epok
ustawiłem wszystko na maxa a i tak crap, jeszcze wcześniej przed instalacją sprawdzałem na yt i widziałem jak koleś walczył z jakimś bossem
i ledwo co widziałem ale założyłem, że no może to komórką nagrywał (chaaa) ale nie.

Gra MUSI mieć klimat, drzewko rozwoju ( w normie a nie przegięcie), być grywalna a przede wszystkim wyglądać
XnIcRaM

Administrator

Re: POE - bez klimatu

Postautor: XnIcRaM » 15 sty 2018, o 17:18

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego klimat gry z jakością grafiki, nie bardzo też rozumiem twoje narzekanie na jakość grafiki ogólnie fajnie że podzieliłeś się z nami swoją opinią...
Hrek

Postautor: Hrek » 23 sty 2018, o 18:08

Owszem, D3 ma lepszą grafikę niż PoE, ale jest po prostu dużo prostsza i bardziej prymitywną grą. Zastosowałbym porównanie LoLa do HoN, ale pomiędzy D3 a PoE jest dużo, ale to dużo większa przepaść.
Nie wiem czy ten post ma wywołać dyskusję i nie zamierzam jakoś długo rozpisywać się nad przewagą PoE, ale mnie jako byłego i wieloletniego gracza D3 do PoE przekonuje kilka spraw.

-Nie jest nudny do porzygu jak Diablo, gdzie jedyne co robisz to chodzisz i klikasz na potworki, a questy polegają na... Chodzeniu i klikaniu. W PoE masz rozbudowany system orbs, dzięki którym możesz tworzyć naprawde unikatowe przedmioty, jak i customizować swoją postać.
-Mniej mroczne klimaty, o ile grafika w D3 jest lepsza, o tyle jest bardzo depresyjna.
-Dbałość o graczy, moim zdaniem to co robi Blizzard to po prostu obelga dla graczy. Podczas gdy do PoE dodane drugie tyle contentu, nowe currency, nowe przedmioty. W zasadzie drugie tyle gry, to do D3 dodano.... Nekromantę xD
Podczas gdy do PoE znowu dodali 32 nowe mapy, nowych potężnych głównych przeciwników, do Diablo dodano...Nic.
Tzn. podkręcili postaciom statsy o pareset (chyba pareset, już nie pamiętam) procent - no to się musieli programiści i graficy natrudzić xD
-System wymiany i bardzo pomysłowa waluta. W D3 usunięto auction house, podczas gdy w PoE wprowadzono walutę, która w przeciwieństwie do currency w innych grach, nie podlega jako takiej inflacji, a jej wartość jest wymierna - ponieważ orbs cały czas się używa.

Pozdrawiam

Edit: No i pamiętajmy o czymś bardzo ważnym, D3 jest płatne i Blizzard każe sobie płacić za ten chłam około 20 euro, PoE jest free to play - jeśli lubisz, jak ktoś cię... tak traktuje, to spoczko
Awatar użytkownika
Exalted_girl

Postautor: Exalted_girl » 21 lut 2018, o 06:53

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że w grach mmo grafika nie może być wystrzelona w kosmos bo to gra mmo - więc musi działać płynnie wielu ludziom na raz. Gra jest skierowana do wielu graczy a nie tylko tych z najlepszym sprzętem. Najważniejsza według mnie jest tutaj sama ekonomia i atmosfera. Zwróć uwagę, że są gry z grafiką gorszą od Tibii (tak, to możliwe) np. RuneScape 2007, które mimo swojego wieku są cały czas popularne właśnie ze względu na klimat i ekonomie.
Awatar użytkownika
Tomia

Postautor: Tomia » 6 mar 2018, o 10:33

Diablo 3 ma przecież słabą grafike. Kanciasta, niskiej jakości tekstury i generalnie bajkowy klimat. Poziom d3 osiągają juz produkcje mobilne i wystarczy np porównać screeny z d3 do Lost Ark. Przepaść technologiczna.
Poe jest surowe, ale dzięki temu lepiej znosi upływ czasu.
ryto

Postautor: ryto » 25 kwie 2018, o 19:22

Może wtrącę swoje 3 grosze, chociaż gram od bardzo niedawna.

Ja wręcz przeciwnie, przesiadłem się z D3 na poe właśnie ze względu na to, że D3 juz mi się znudziło. W porównaniu z D2 sporo mimo wszystko zepsuli (chociażby wygląd battle netu). Podejrzewam, że prędzej czy później poe też mi się znudzi, toż to w końcu zwykły hack'a'slash. Ale póki co wieje nowością, niektóre rozwiązania są zupełnie inne niż w podobnych tego typu produkcjach, co mocno wpływa na lepszą grywalność.

A co do tej pikselowej grafiki - może powinienem wyjaśnić!

Otóż ktoś w GGG wpadł na genialny, wręcz FENOMENALNY (a tak na prawdę całkowicie absurdalny!!!!!!!!!!!!!!!!!) pomysł, żeby domyślnie w grze włączyć opcję "DYNAMIC RESOLUTION". Dzięki tej opcji gra przenosi nas w nostalgiczne czasy komputerów Atari czy C64. Celowo pominąłem Amigę gdyż, uwaga, ta miała lepszą grafikę! Autentycznie. Taki Mortal Combat czy Another World miały zdecydowanie lepszą grafę niż PoE z zaznaczoną opcją "Dynamic resolution" - w XXIw. !!!!

Tylko że ja dorastałem w czasach, kiedy komputery zaczynały zdobywać rynek w PL, więc domyśliłem się, że to niemożliwe, żeby w miarę nowa gra, nawet darmowa, przy dzisiejszych możliwościach, wyglądała jak kawał pikselowatego gówna.

Dla potomności - WYŁĄCZYĆ OPCJĘ "DYNAMIC RESOLUTION" w ustawieniach graficznych gry!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wróć do „Ogólna dyskusja”