Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Scion Molten Strike Newbie

Awatar użytkownika
Bezistero

Scion Molten Strike Newbie

Postautor: Bezistero » 9 maja 2015, o 00:59

Witam na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że w Poe gram dopiero kilka dni :P
Postanowiłem sobie, że nie będę leciał na gotowcach tylko stworzę coś swojego. I teraz mam pytanie do Was czy takie rozłożenie pasywek nie jest stratą punktów?

http://pathofexile.pl/drzewko-skili-pas ... b6GPxL_o8=

Mam nadzieję, że ktoś znajdzie chwilę na przejrzenie drzewka i coś mi doradzi :)
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Re: Scion Molten Strike Newbie

Postautor: HeniekHardkor » 9 maja 2015, o 08:10

dużo różnych talentów.... :)
Chcesz grać pod Molten strike, rozumiem że poszedłes w tyle elemental dmg ze względu na specyfikę tego skila, ale musisz zrozumiec jedną rzecz: "konwersje obrażeń".
W przypadku Molten Strike, znajdziemy w opisie, że 60% obrażeń fizycznych jest zamieniane na obrażenia od ognia.

I teraz jak to działa w PoE, trochę matematyki....
jeżeli np nasza broń zadaje 100 obrażeń. To używając molten strike zadamy 40 obrażeń fizycznych i 60 obrażeń od ognia.
Teraz jeśli weźmiemy np talent 10% więcej obrażeń od ognia(lub ogólnie elementarnych), to zadamy 40 obrażeń fizycznych i 66 obrażeń od ognia. Czyli w sumie 106 pkt obrażeń.
Ale jeśli weźmiemy 10% zwiekszone obrazenia fizyczne, to najpierw zostaną policzone obrażenia fizyczne a konwersja nastąpi dopiero potem, czyli zadamy 110 pkt obrażeń z czego 60% to będą obrażenia od ognia.

Jednym słowem w większości przypadków jeśli nie gramy full elemental (czyli 100% naszych obrażeń nie jest fire/cold/light) bardziej opłaca się ładować w pasywki physical dmg niż elemental, przynajmniej jeśli wartości są takie same. Oczywiście są talenty jak np Lava Lash które razem z poprzednimi dają w sumie 50% obrażeń elementalrnych ale to już trzeba sobie policzyć co się bardziej opłaca.

Teraz ogólnie o drzewku, przy scionie po lewej masz 3 talenty po 6% phys dmg, one są bardzo słabe, szczególnie że już poszedłeś przez resisty w dół, po co 2 ścieżki w to samo miejsce?

Jeśli bierzesz Iron Reflexes, to dobrym pomysłem jest też Unwavering Stance, te 2 talenty się ładnie uzupełniają.

Na prawo pod scionem poszedłeś dłuuuuugą ścieżką do duelisty, jak z lewej strony wystarczyło Ci połączyć jednym punktem.

W większości przypadków nie opłaca się brać pełnych "kółek" talentów, tylko wybrać jedną stronę do głównego dużego talentu.

To jest lekko poprawione drzewko,
https://poebuilder.com/character/AAAAAg ... _LpzAUjg==

drzewko jest grywalne, po prostu niezbyt optymalne ale chcesz robić sam (i bardzo dobrze!!!) to nie będę Ci dokładniej podpowiadał. Jak masz jakieś pytania, albo wymyślisz coś nowego to pisz.
pzdr
Awatar użytkownika
Bezistero

Re: Scion Molten Strike Newbie

Postautor: Bezistero » 9 maja 2015, o 13:14

Wielkie dzięki Heniek za to, że poświęciłeś swój czas i dałeś mi tak obszerną odpowiedź + lekko poprawione drzewko :D
Jestem świadomy tego, że do doskonałego , ba do dobrego mu daleko ale wiesz człowiek uczy się na błędach, a jak od początku będę leciał na czyimś buildzie zbierał to eq co on skile itd to myślę, że stracę większość frajdy z gry.
Jeszcze raz wielkie dzięki :) Co do pytań i nowych pomysłów pewnie jeszcze nie raz się odezwę :P

Pozdrawiam :)

Wróć do „Scion”