Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Wiedźma co i jak. Kilka pytań

WikoShico

Wiedźma co i jak. Kilka pytań

Postautor: WikoShico » 21 lis 2016, o 15:32

Zaczynam grę w Path of Exile więc chciałabym się co nieco dowiedzieć. Gram wiedźmą 18 lv mam kilka pytań dotyczące tej klasy jak i samej gry
1.Co to są te buildy ? Co się do nich zalicza.
2. Czy build pod umiejętności z ogniem się buduję pod konkretny skill ? Czy wszystkie gemy kręcą się wokół jednego skila( nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał, ale znalazłam takie buildy pod konkretny skill np fireball lub firestorm i się pytam jak to dobrze zrobić by nie zepsuć postaci)
3. Czy na czym polega okultystka, nekromanta i elementalista czy coś tam.

Pytania dotyczące gemów:
1.Czy opłaca się mieć 2 takie same gemy w EQ ? np 2 fireballe w osobnych przedmiotach ? Czy to się podwaja ?
2. Dajcie mi jakiś przykładowe gemy które powinnam użyć.

Drzewko skili totalnie spierdzieliłam, zajrzałam do różnych buildów dopiero przy 15 lv. I mam dużo niepotrzebnych pasywów dodane. (załącznik)

A gemy których używam to tak:
broń: minion damage support+ summon skeletons+ fireball
zbroja: magma orb, 2 dual strike (zbroja zyebana totalnie)
buty: firestorm+flame totem+ flame surge
tarcza: Magma orb+increased critical strikes support+firestorm
helm: flame dash+firetrap, flame surge

Dalej nie ma co rozpisywać.

Co powinnam zrobić by było dobrze
Załączniki
20161121162137_1.jpg
20161121162137_1.jpg (444.83 KiB) Przejrzano 6398 razy
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Re: Wiedźma co i jak. Kilka pytań

Postautor: HeniekHardkor » 22 lis 2016, o 07:52

Nie będę się rozpisywał nad szczegółami żeby Ci nie mieszać.

Build to po prostu suma informacji na temat tego jak zbudować drzewko, jakich gemów używać i jakiego ekwipunku.

Tak buildy się buduje pod konkretny skill, jest trochę tak, że jak zbudujesz np drzewka pod fire to trzon będzie z reguły podobny i będzie się różniło szczegółami. Ale to te szczegóły sprawiają, że build jest lepszy dla danej umiejętności.

Okultysta, Necro i Elementalista to są tak jakby podklasy, około 40 poziomu jak zrobisz labirynt będziesz mogła którąś wybrać.

Nie opłaca się nosić 2 takich samych gemów, nic to nie daje.

Musisz zdecydować z jakiego skila chcesz korzystać to Ci dalej pomożemy, drzewko, porada dotycząca gemów itd jest uzależniona od tego.

Ogólnie z reguły korzysta się z 2-3 skili więc większość możesz wyrzucić z ekwipunku jak już sobie potestujesz i znajdziesz taki który Ci się podoba.

A drzewko nie jest takie złe więc jak już zdecydujesz to je "naprawimy"
WikoShico

Postautor: WikoShico » 22 lis 2016, o 15:06

OK, co do mojego drzewka to co nieco poprawiłam, lecz zastanawiam się nad tym gemami i skilami.
Myślałam o buildzie na firestorm ( na youtubie zobaczyłam i mi się spodobał)

Podoba mi się skill flame surge, jest to główny skill który używam do zabijania normalnych potworków i słabszych bossów. (przerzuciłam się z fireballa). Jest strasznie manożerny

Kolejny skill który wydaje się fajny jest herald of thunder, nie wiem czy jest dobrym wyborem.

Może flame dash i nie jestem pewna co do summon skeletons. Nie używam go do końca.

I czy totemy to dobry pomysł ?

Wzoruje się na tym http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1460817
Załączniki
20161122160015_1.jpg
20161122160015_1.jpg (437.89 KiB) Przejrzano 6389 razy
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 22 lis 2016, o 16:49

od końca:

Totemy na razie zostaw w spokoju;)

Flame dash przydaje się do poruszania się, czasem trzeba przeskoczyć przez coś, albo szybko odskoczyć. Nie musisz go nawet lvlować, wtedy będzie zużywał mniej many. Wystarczy że klikniesz na "plusik" który się pojawia po zdobyciu przez gem poziomu prawym przyciskiem myszy zamiast lewym i się schowa i nie będzie dalej expić.

Herlad of Thunder to aura która daje obrażenia i dodatkowo pioruny, możesz używać.

Flame Surge jest kiepski jeśli nie zbudujesz pod niego buildu ale możesz go używać na bosy jeśli uważasz, że robi lepszy dps niż firestorm.

Ogólnie ten build jest dobry tylko troche skomplikowany do ogarnięcia dla początkującej osoby, ja bym na początku nie dawał punktów w miniony tylko skupił się na firestorm. A potem będziesz sobie na bieżąco dodawać inne rzeczy, na 100% uda Ci się dobić do 70 poziomu tylko na firestorm.

Na razie usuń te kilka punktów z energy shield po prawej stronie jak Ci wypadnie orb of regret, albo jak dostaniesz punkty na respec za questy.

I ja proponuje na początek coś takiego:
http://poeplanner.com/AAMAAKRBQU1EQUFBQ ... FRQUEAAA==

a potem się zobaczy:)
WikoShico

Postautor: WikoShico » 22 lis 2016, o 18:49

Co wybrac pod ten build pod firestorma

faster casting,
concentradet effect support(41% more area damage i 25% less area off effect radius)
, elemental focus support (31%elemental damage)
controlled destruction support (100% reduced critical stike chance i 26% more spell damage)
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 22 lis 2016, o 19:11

Fire storm +faster casting + elemental focus na początek, do tego increase area of effect który możesz wymieniać na concentrated effect na bosy jeśli będzie z jakimś problem. Potem około 40 poziomu wymienisz faster casting na spell echo
WikoShico

Postautor: WikoShico » 25 lis 2016, o 19:17

Mam prośbę, mógłbyś kontynuować swoje drzewko który zacząłeś ? Zbliżam się do końca a nie wiem jak dodawać
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 25 lis 2016, o 21:38

http://poeplanner.com/AAMAAQxBQU1EQUFjQ ... BBUUFBAAA=

mniej więcej, tak, to Ci powinno starczyć żeby zacząć mapki, i jewel sockety wez na końcu, potem znowu pomyślimy
Jeśli angielski to nie problem przeczytaj sobie akapit:
"[PFS002]A Brief introduction to Firestorm, what is it all about?"
z poradniki który sama wcześniej wysłałaś, będziesz wiedzieć czemu bierzemy niektóre punkty.
Niemir95

Postautor: Niemir95 » 10 maja 2017, o 23:20

Mam pytanie do tego buildu a nie chce tworzyć niepotrzebnie nowego tematu. A mianowicie rozdałem trochę inaczej punkty i nie wiem czy nie wpłyną negatywnie na rozwój mojej postaci pod firestorm?? Czy też muszę stworzyć nową postać??
Mój bulid: http://poeplanner.com/AAcAADUDAAAY34rpA ... NtAAAAAAA=
Obrazek[url=steam://friends/add/'.76561198036280521.']Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 12 maja 2017, o 14:21

Robiąc zadania będziesz dostawał punkty do respecu więc możesz je wykorzystać + jak uzyjesz orb of regret to dostaniesz kolejne żeby cofnąć te kilka punktów, więc jeśli chcesz kontynuować tą postacią to spokojnie możesz, rób drzewko dalej już "prawidłowo".
Twoje też by było ok, jeśli robiłbyś postać pod Energy Shielda, ale nie polecam tego dla zupełnie nowych osób.
Pzdr

Wróć do „Witch”