Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Na Atziri Witch Build mega clear speed i dps:) Updated

lucznikpopolsku

Na Atziri Witch Build mega clear speed i dps:) Updated

Postautor: lucznikpopolsku » 6 lut 2016, o 09:11

Dzielę się krótką prezentacją buildu pod Fireballa, którym dobrze się gra a nie jest jakoś mocno budżetowo wyśrubowany, sami to bez problemu za parę ex złożycie coś podobnego a może i nawet taniej kwestia szczęścia w dostaniu 2 unikatów, o które opiera się wszystko, reszta to tylko dodatki łatające resy i zwiększające hp.
Aoe clear speed jest bardzo duży a do single target (bosa, rare moba) czasem trzeba postawić frostwala i po wszystkim:)
Jestem wstanie zrobić każdy mod na mapie tą postacią, blod magic no regen reflecty, nawet wszystko naraz:)
Gorge mape robię bez względu na mody zawsze poniżej 3 minut, i dodam, że nie jesem glasscanonem robiącym max t8-9 mapy.

Dobra ale po kolei:)

itemy kluczowe:

The Consuming DarkFiend Dagger (1-2exa) + klata Infernal Mantle (5L poniżej 1exa, 6L 15exa) razem zamieniają w 100% fire dmg na chaos dmg, plus dagger zatruwa stworki i nie działa na nas reflect bo zadajemy tylko chaos dmg, który nie jest ani fiz ani elemental, można też i firebalem pod fire grać z innym dagerem i inną klatą ale dps będzie mniejszy jak byście nie kombinowali, z tym żę to będzie działać, tyle że na rflect już trzeba uważać, a dla mnie to kwestia kluczowa. Plusem tego by był elemental leech.

Minimum 3 Rolling Flame Cobalt Jewel ja używam 4 (zalecany 1 z immune silence). Można też dać zamiast czwartego Clear Mind Jewel dodający spell dmg (doda on więcej dps niż 3 heraldy razem i nie zarezerwuje wam many), tu dowolnie jak wam pasuje albo 3 Rolling Flame + 1 Clear Mind Jewel i wiekszy dps w toltipie, albo 4 Rolling Flame i większy zasięg (ja korzystam z tej drugiej opcji).

Atziri's Promise - flaszka, która daje nam 2% life leecha chaos dmg i podnosi sporo dps.

Flaszka do many, która przywraca na 20quality około 1800many przez dłuższy okres czasu, około 15-20 sec, plus 2 mod w niej albo szok albo frez immune (nie jest aż ona tak mocno potrzebna bo z maną się wyrabiam ale z nią mam komfort).

2 Flaszki pod life z instant life recovery+remove bleedng i jakiś granit dobry lub Rumi's Concoction, który sporo daje w kiepskich sytuacjach.

inne itemy:
Druga broń: critical strike chance +120, critical strike multi 20+ , add dmg to spell, increased spell damage da nam koło 10+ dps - moj dagger kosztował 1 exa. W linku namiar na aukcje daggerów http://poe.trade/search/iokaninodikuha

Buty: energy shield 3 resy i life - pierdzielić speed nie konieczny.
Czapa: energy shield 3 resy i life
Belt: energy shield 3 resy i life (powyżej 100, czyli może być też 80 life +40str)
Łapy: Maligaro's Virtuosity (łatają dexa), mogą być Facebreaker Strapped Mitts, gdy nie wyrabiacie z resami tak jak poprzednio energy shield 3 resy i life
Ringi: Global Crit, resy, life dex, minus cost of skill 8.
Amulet: Crit Multipler najlepiej +60, reszta to jak się da oby przydatne, life dużo strenght, dexterity. Mój amulet daje mi około 10k dps kosztował nie wiem ile bo mam go od zawsze.
Tarcza Od biedy mozna nią grać ale niech ma increased spell damag +60 critical strike chance i oczywiście life energy shield lub resy - wszystko naraz będzie drogie.

Mistrzowie
Life,Resy,Punkt ale tu dowolnie, z tym, iż resy sporo mi pomogły, łatwiej itemy dobrać było.

Gemy:

Fireball jak lecicie pod chaos bez quality może być, taniej też dostać taki na 21 co daje nam z 3-4kdps - warto. Pod sam fire grając quality jest wymagane.
Spell echo używasz raz spella a leci dwa razy, przy jednym koszcie many. Jego minus to to, że mając spell, którego przykładowo cast time jest 0,50s kolejny czar możecie zakastować po 1 sek, co w przypadku gdy chcemy uciec Lightning Warpem nam przeszkadza, wtedy warpa najlepiej ciskać kilka razy do skutku.
Greater Multiple Projectiles gem konieczny do posiadania 5 firebali, możecie też po testować Lesser Multiple Projectiles ale wtedy obrażenie zapętlają się tylko z 3 kulek a nie 5.
Spoiler:
Concentrated Effect nie podnosi dpsu w tooltipie i zimniejsza aoe, ale ta zmiana przy 230 area off efect jest mała. Daje on nam 59 more area dmg, czyli przeliczcie sobie tooltip*1,59 i da wam jakiś tam poglądowy tooltip dps, ale też nie do końca. Podsumowując dużo dps!
Void Manipulation jeśli macie fire dmg zamieniony na chaos w 100% to to jest obowiązkowy gem, zwyczajnie żaden inny nie da tylu dps.
Faster Casting lub Controlled Destruction ten sam praktycznie dps te gemy mi dają. Ogółem biegam z CD bo mam większy chaos dmg pojedynczej kulki, z FC mój chaos wynosi 5000 równo, a z CD powyżej 7000 wiec jak już wejdzie cryt to wole by był on liczony od 7000 (crit multipler * 7000). Z tym że z CD en crit jest mniejszy o 6% i wynosi u mnie 46%, bez power itd. FC z chęcią zakładam na mapy z temporalem lub szybkie party.

Inne obowiązkowe gemy:
Spoiler:
Link do gearu i drzewka oraz wszystkich gemów - nic dodać nic ująć:)
Trzeba wejść w linki wybrać postać "Gwardolka"
https://www.pathofexile.com/account/vie ... characters

Jak tym grać?

Jeśli ktoś ma nawyk włażenia w środek paczki mobków to odpuścicie to sobie, grając tym trzeba uciekać od stworków trzymać ich na dystans, z bliska ten build traci wszystko. Jeśli tak samo wciskaliście flaszki od święta albo wcale to albo trzeba nauczyć się ich wszystkich używać, albo też odpuścić sobie.
Path Of Exile stało się, czy tam staje grą trochę zręcznościową jak lole czy inne. To że masz fajny build to nic nie znaczy trzeba go jeszcze ogarniać.
W tym przypadku używanie whirling blade i warpa do ustawiania się do ataków oraz ucieczek, stawianie Frost Walla bądź dwóch na bossie (przez 1 czasem przelatują kulki), dokładanie withera oraz wciskanie flaszek. Nie mamy life leech gema wiec to dość ważne. Osobiście już dawno przestałem grać z flaszkami pod 12345. Teraz mam każdą pod oddzielnym palcem, q,w- flaszki do life, e-Atziri's Promise, d-Rumi's Concoction, r-slow mana, a lightning warpa mam pod spacją. Podaje to czysto przykładowo, chodzi mi by mieć dostępne w ułamku sekundy a nie szukać tego panic butona.

Jak to wygląda na mapach:

Wszystkie mapy są rare a nie białasy i na każdej robiony jest boss. Jedynie głównych bossów nie robię na t15 bo zazwyczaj rip. Dodam, że nie są to speed runy a normalna moja gra, dlatego czasem wygląda to leniwie.

Bossowie w każdym filmie są na ich końcu.

T14 Conservatory
https://www.youtube.com/watch?v=N9Uui28-a4M
T14 Shrine
https://www.youtube.com/watch?v=EJVFZ5wA-rI
T13 Wasteland
https://www.youtube.com/watch?v=-XIb4TsHIFM
T13 Excavation
https://www.youtube.com/watch?v=PB3wpHYzM6c

Atziri na bardzo szybko. Już po chwili miała zero hp ale fazy trzeba przejść:)
https://youtu.be/iH5Kc-qiKEU

Paru wybranych zazwyczaj upierdliwych bosów dla casterów, szczególnie Academy
https://www.youtube.com/watch?v=4kQRNDuWtJg

Pozdrawiam Gildie Misie
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, o 13:01 przez lucznikpopolsku, łącznie zmieniany 11 razy.
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Re: Z wiedzmą na Atziri (Build Witch)

Postautor: HeniekHardkor » 17 lut 2016, o 18:10

nei wiem jak to umkneło i czemu nikt nic nie pisze, ale dps kosmiczny:P
lucznikpopolsku

Re: Z wiedzmą na Atziri (Build Witch)

Postautor: lucznikpopolsku » 18 lut 2016, o 09:15

Dzieki za docenienie:) Dopiszę w tytule posta mega dps szybki clear normalne graty, to będą ludzie oglądać^^
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, o 10:45 przez lucznikpopolsku, łącznie zmieniany 1 raz.
XnIcRaM

Administrator

Re: Z wiedzmą na Atziri (Build Witch) mega clear speed i dps

Postautor: XnIcRaM » 18 lut 2016, o 10:09

Zrobiłbyś jakiś ładny poradnik z opisami może kolorkami to byśmy podkleili i zapewne miałby spore wzięcie, tak to nowym, niedoświadczonym ciężko będzie zrobić kopię :)
lucznikpopolsku

Re: Na Atziri Witch Build mega clear speed i dps:) Updated

Postautor: lucznikpopolsku » 20 lut 2016, o 10:47

Zrobione:)
Avaron

Postautor: Avaron » 20 lut 2016, o 12:12

Lekki offtopic ale cos czuje ze w ascendancy GGG wprowadzi chaos reflekt i wiekszosc buildow pod chaos dmg sie skonczy, brak reflektu jest zbyt dobry ;). Poza tym chaos dmg i poison dostana nerfa i tego jestem w 100% pewny, wiec nawet CI buildy nie beda robic tak opskiego dmg przy malych kosztach gearu.
lucznikpopolsku

Postautor: lucznikpopolsku » 20 lut 2016, o 12:39

Możliwe tez o tym myślałem, z tego buildu tak na prawdę ważne żeby został szotgun mechanizm tego jewela pod firebala, resztę się poskłada:)
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 20 lut 2016, o 13:02

Zrobiłbyś dowolny temat ze sprzętem na oficjalnym forum i podał linka bo prędzej czy później postać pewnie rozbierzesz a temat będzie 'wieczny' :)
Awatar użytkownika
Gromtall

Sponsor

Postautor: Gromtall » 20 lut 2016, o 22:15

Nice poradnik i nice build
thinking bout u (◡‿◡✿)
lucznikpopolsku

Postautor: lucznikpopolsku » 21 lut 2016, o 12:55

Dzięki:)
Dodałem parę map wyższych można luknąć, nie są to jakieś tam 1min gorge map how im awesome im tylko normalna spokojna gra po exp.

Wróć do „Witch”