Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Shadow - jaki typ zrobić?

Pomurn

Shadow - jaki typ zrobić?

Postautor: Pomurn » 29 paź 2015, o 23:25

Witam. Jestem Świeżakiem i nie za bardzo wiem z czym to wszystko się je.
Po przeczytaniu tony poradników zauważyłem, że specyfika gry jest mniej więcej taka.
Decydujemy się jakich skilli aktywnych chcemy używać - wybuch zwłok, strzelanie z łuków, używanie pułapek, trujące ataki - i pod te skille robimy builda z pasywek. Doświadczenie w grach podpowiada mi jednak, że nie każdy typ postaci da się zrobić tak by był skuteczny np. Maruder nie będzie tak dobrym w czarach jak wiedźma więc nie ma po co go wybierac na taką role.

Chciałem się zapytać o Shadowa. Czy jest sens robić go pod pułapki czy łuk? Podoba mi się ta postać jednak jakoś średnio podchodzi mi walka w ręcz. Z drugiej strony nie chcę robić "średniej" postaci a obawiam się, że Shadow nigdy nie będzie tak dobry w dystansie jak łowczyni. Podpowie mi ktoś?
Avaron

Re: Shadow - jaki typ zrobić?

Postautor: Avaron » 30 paź 2015, o 00:15

Marauder moze byc takze bardzo silnym casterem :) nie ma to znaczenia, postac wybiera sie albo ze wzgledu na wyglad (wersja dla labych XD) lub ze wzgledu na polozenie "keystonow"

Moze przypasowalby ci Explosive Arrow? Skill polega na wystrzeleniu w przeciwnika strzaly ktora po chwili wybuchnie i zada obrazenia wszystkim przeciwnika w poblizu :) unikaty ktore tam sa przedstawione nie sa drogie, musisz jedynie kupic Quill Rain (jeden z najtanszych unikatow w grze) a zanim uzbierasz na "Cloak Of Deffiance" bierzesz z drzewka "Mind Over Mater" :) https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1095772
Pomurn

Postautor: Pomurn » 30 paź 2015, o 07:53

Bardzo ciekawie to wygląda. Powiedz mi dobry człowieku, czy w tej grze robi się tak, że tworzy się postać tańszą, nią szuka się drogich gemów ze skillami i dopiero wtedy robi droższe (przekazuje je nowo powstałej postaci)?

Ja już zacząłem robić tego builda, niestety postać wydaje się mało efektywna i przede wszystkim mało ciekawa.

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1423&PART=140

PS. Postać na pułapki dobra jest?
Avaron

Postautor: Avaron » 30 paź 2015, o 08:29

Nie ma czegos takiego jak drogie gemy ze skillami :) wiekszosc gemow mozna kupic od vendora za grosze :) bardziej chodzi o to jaki ekwipunek sie wybierze bo na poczatku nie mozna np zrobic postaci z mala iloscia HP i duza energy shielda ze wzgledu ze chaod dmg ominie es i nas zabije mimo iz mamy kilka tysiecy ES, zeby zrobic taka postac potrzebujemy np. "Shavaronne Wrapping's" ktory jest dosc drogim unikatem. EA jest tani i mocny, ogolnie jezeli szukasz ciekawych postaci to raczej nie licz na lucznikow :D totemy tak samo sa nudne, trapy moze juz mniej ale nadal po kilkudziesieciu levelach sie nudza, wiekszosc graczy robi tak ze gra jednym skillem a jak im sie znudzi to reloruja postac na inny build za pomoca orb of regret :) ja np aktualnie gram cyclone ale jak bede mial mozliwosc to zreroluje na righterous fire. Ogolnie w poe najbardziej emocjonujaca chwila jest smierc na HC :twisted: wiec jezeli szukasz emocji to zapraszam tam :D. EA jest strasznie efektowny. Co do tego czy postac pod trapy jest dobra to powiem ci tak ze kazda postac zrobiona pod cokolwiek bedzie dobra jezeli jest dobrze zrobiona i przemyslana
Inny ciekawy build dla poczatkujacych pod shadowa opisany po polsku Ball Lightning - viewtopic.php?f=59&t=4083
Tutaj jeszcze build na jeden z ciekawszych skilli w grze "Flicker Strike" jest to atak ktory sprawia ze teleportujemy sie za plecy przeciwnika iwbijamy mu bron (w tym wypadku sztylet) w plecki :twisted: aczkolwiek wymaga on juz jakiegos nakladu pienieznego, trzeba posiadac abyssusa oraz bino's kitchen knife :) https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1447712
Awatar użytkownika
Gromtall

Sponsor

Postautor: Gromtall » 30 paź 2015, o 08:54

Nigdy nie rób jakiegoś buildu z gry-online, mmorpg.pl, fajne-gry.pl, super.buildy.do.poe.pl i tak dalej. Nie tylko przez to, że ludzie tam się nie znają dobrze na grze, ale nawet jak zrobią dobry build(XD) to on po jakimś czasie traci ważność (zmiana mety, nerfy/buffy, zmiany w drzewku)

Avaron ja bym nie zrozumiał co napisałeś jakbym był początkujący :D

Co do pytań.

Tak, najpierw się robi tanią(tani build =/= słaby) postać, to powinna być postać poprowadzona do minimum 80lvlu, powinniśmy poznawać grę, mechaniki, rynek i wszystkie takie aspekty. A z tym szukaniem "drogich gemów ze skillami"
to zacznę od tego, że gem=skill i tak jak kolega wyżej napisał, wszystkie są do kupienia za grosze. Problem polega na tym, że żeby zrobić jakiś dobry, lepszy od innych build to wymaga to większego pokładu finansowego. Więc to "szukanie drogich gemów" polega raczej na ciągłym zarabianiu, dropieniu lepszych itemów(w teorii, w praktyce liczy się rng). Wtedy jak już mamy troche odłożone to można pomyśleć nad jakim buildem który wymaga więcej niż 0 currency od gracza.

Postać pod pułaki nie jest dobra. Wszystko jednak zależy od obecnej mety. Bo na przykład są ludzie, którzy grają traperami i mają ładny clearspeed(chociaż można się kłócić XD), ale to pewnie jacyś kolesie z bardzo drogim sprzętem i tak dalej.

Ogólnie w OBECNEJ mecie dużo ludzi gra następującymi skillami (w różnych wariacjach, różne mechaniki):
-Srs
-Incinerate
-Explosive Arrow
-Poison Arrow
-Cyclone
-Sweep/Ice Crash
-Flame totem/Incinerate totem
-Crit bowy(wydaje mi się, że mniej grani niż reszta)

*czerwonym zaznaczyłem skille których ci nie polecam na początek.

I to też nie jest tak, że ludzie grają TYLKO tymi skillami, poprostu jest taka meta, że buildy pod te gemy są łatwiejsze w budowaniu, wymagają mniej zaplecza finansowego a i tak siekają jak te buildy które są naprawde drogie.

Pozdro 8-)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, o 09:35 przez Gromtall, łącznie zmieniany 1 raz.
thinking bout u (◡‿◡✿)
Avaron

Postautor: Avaron » 30 paź 2015, o 09:06

Kurde a myslalem ze napisalem wszystko ladnie i zrozumiale dla poczatkujacego ktorym zreszta niedawno bylem (a moze jestem nadal 8-) )
Pomurn

Postautor: Pomurn » 30 paź 2015, o 09:33

Bardzo dziękuje za odpowiedzi na pytanie. "Gemy ze skillami za grosze" -kupuje się od graczy czy od vendorów (pytam, bo u żadnego nie widziałem)?

Chyba będę się skłaniał do zrobienia postaci z łukiem, choć trochę dobrej na PvP (wiem, że zapewne postać PvP to zupełnie inny build, itemy itp. tak jest we większości gier).

nie zrozumiałem "dropieniu lepszych itemów(w teorii, w praktyce liczy się rng" - czyli?

Jak zrozumiałem, mogę stworzyć dowolną postać gdyż skille aktywne w gemach można łatwo kupić. Problemem jest to, że robiąc builda wymagającego drogich itemów (zbroja, broń) trzeba się liczyć z zakupem drogiego sprzętu. A bez niego ten build będzie działał średnio.

Dzięki za info o pułapkach - odpuszczę. Martwi mnie to, iż napisałeś, że gra łucznikiem do ciekawych nie należy...

W takim razie zaklęcia i ataki wręcz? :/
Awatar użytkownika
Gromtall

Sponsor

Postautor: Gromtall » 30 paź 2015, o 09:44

Kamyczki kupujesz u vendora który sprzedaje wandy/pierścionki/flaszki tyle że na drugiej stronie okienka.

Robiąc postać pod łuk (nie EA/rt/lioneyes) musisz się liczyć z dużym kosztem łuku. O pvp zapomnij :D

W stwierdzeniu "dropieniu lepszych itemów(w teorii, w praktyce liczy się rng" chodziło mi o to, że chodzi o dopienie lepszych itemów, ale w praktyce jest tak, że nic nie leci :D Raz ci polecą super-uber-pro-elo itemy w jednym dniu, a później przez 2 tygodnie leci kicha.

Nie wiem jaki ty chcesz robić build wymagający drogich itemów (ZBROI???).

Przykładowo EA (explosive arrow) (ceny z sc?)
-broń 1c
-zbroja (5l+80hp+resy) 5c
-buty z 35ms/life/resy 2c
-cała reszta gearu w której jest tylko life i resy - 5c
-gemy - 1-3alc (zależy czy z questów czy od vendora)

Całkowity koszt postaci na lvl 80: 14 chaos orbów. Mamy wszystkie resy 75%/6k hp i clearujemy low-mid tier mapki jak "questowe" instancje.

/O każdym skillu można powiedzieć, że do ciekawych nie należy. Zależy od gustu i od tego jak zrobisz tą postać.
thinking bout u (◡‿◡✿)
Pomurn

Postautor: Pomurn » 30 paź 2015, o 09:54

Super, dziękuje za odpowiedź.

Jak rozumiem na tym etapie najważniejsze to kolekcjonowanie chaos orbów. A co do znajdywania itemów, przedmioty zwiększające szanse na ich znalezienie nie są opłacalne? :P

I ostatnie już pytanie, czy istnieje jakiś build dla Shadowa - nieprzesadnie drogi, który sprawdza się w PvM i w miarę w PvP?
Silv

Moderator

Postautor: Silv » 30 paź 2015, o 10:11

Nie przesadzajcie z tym drogim bowmanem, lioneyesa można kupić za parę chaosów. Nawet ze storm cloudem da się mapy robić

Wróć do „Shadow”