Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Maruder 2H Mace ... cos mi nie pasuje :(

po1son

Re: Maruder 2H Mace ... cos mi nie pasuje :(

Postautor: po1son » 30 gru 2015, o 19:56

Determination czy Grace nie jest potrzebny stun mara nie potrzebuje, sam stun daje ekstra survi, Hatred w zderzeniu z resami bossów to tylko cyferki na tooltipie, Heraldy to samo. Jeżeli mana build wymaga zainwestowania wiecej punktów w mane, niż wzięcie bm, a odpalenie blasphemy z bm (i nodkami do hp za bm) da tyle samo hp co bez bm to wtedy lepiej bm brać.
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 30 gru 2015, o 20:03

Troche masz racje jeśli chodzi o Hatred i heralda, ale z drugiej strony w ten sposób myśląc, można powiedzieć że w physa tez nie ma sensu dawać bo są mobki i map mody z redukcją.
W mane nie musi w ogóle inwestować.
I chodźbyś nie wiem jak się spinał nie nadrobisz nodkami 35% rezerwacji na życiu.

To rozwiązanie nie jest idealne, z powodów które opisał Xnicram, ale można sobie i z tymi problemami jakoś poradzić.
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 30 gru 2015, o 20:46

Hatred w zderzeniu z resami bossów to tylko cyferki na tooltipie, Heraldy to samo.
dawno takich bzdur nie czytałem... zgodnie z tym co piszesz żadna specjalizacja pod obrażenia od żywiołów nie ma najmniejszych szans z bossami...

Wracając do problemu Curse Immune, tak na szybko kilka możliwości:
- najprostszym choć ma swoje minusy jest zainwestowanie w pasywkę Spirit Void do której ma bardzo blisko a która powinna rozwiązać problem
- można też wymienić jeden z gemów na Blood Magic (np. add fire damage) jeśli ma zbyt mały regen HP lub dodatkowo na mapie zmniejszony regen many/hp lub nawet no regen, można pokusić się o zmianę amuletu na Carnage Heart (lub coś podobnego)
- można też takie mapy rolować :) jednak ja takiego rozwiązania nie lubię

Co do bosów z których leech z klątwy nie będzie wyrabiał:
- można używać gemu mana leech jednak to ze względu na kolory gniazd wymagałoby drugiej broni, w sumie opcja droga ale też warta rozważenia gdyż można wtedy zrobić single target na HS
- lub wykorzystać nowy sposób z Deadhand Talisman

Osobiście zastanowiłbym się w ogóle nad zmianą Multistrike na Faster Attacks lub cokolwiek innego, gdyż Multistrike bardzo "psuje" stuna, podejrzewam że po wyrzuceniu Multistrike można by też było wymienić kamień Stun na coś co daje dmg lub więcej surwi
po1son

Postautor: po1son » 30 gru 2015, o 20:53

L20 hatred to 36% dmg added as cold, zakładając, że merci Dominus (wg. wiki) ma 39% cold resist (na mapach mogą być wyższe) to daje ~20% more dmg faktycznych.

Ele build przeważnie korzysta z penetracji i klątwy na resy.

Fakt, ostatnio grałem ground slamem dawno temu przed blasphemy, ujednoliceniem kosztów many dla melee skilli i zwiększeniem bazowej many. Wtedy miałem miałem za mało many (leech ciągnie tylko 12.5% many, a mój gs zjadał wiecej niż 12.5% mojej całkowitej many wtedy), mapy/moby z curse immune były męczarnią, cursy ręcznie trzeba było rzucać. Wolałem więc wziąć bm niż kombinować gear z leechem i maną. Teraz to pewnie mocno nie aktualne, także sorka za wprowadzanie w błąd.

I jeszcze jedno, nie 35% rezerwacji tylko 17% jest z bm.
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 30 gru 2015, o 21:03

mapy/moby z curse immune były męczarnią, cursy ręcznie trzeba było rzucać
:)))))

Do autora tematu: Jakich klejnotów (jeweli) używasz? (bardzo jestem ciekaw)
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 30 gru 2015, o 21:18

I jeszcze jedno, nie 35% rezerwacji tylko 17% jest z bm.

racja
mierniczek

Postautor: mierniczek » 3 sty 2016, o 20:54

mapy/moby z curse immune były męczarnią, cursy ręcznie trzeba było rzucać
:)))))

Do autora tematu: Jakich klejnotów (jeweli) używasz? (bardzo jestem ciekaw)

W kazdym mam powiekszenie fizycznych obrazen (ok. 12%). Dodatkowo w 2ch mam wysysanie zycia przy uderzeniu (ok. 0.3%) oraz zwiekszenie szybkosci ataku
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 3 sty 2016, o 21:51

pod GS powinieneś koniecznie choć z jednego Rapid Expansion sobie kupić
mierniczek

Postautor: mierniczek » 4 sty 2016, o 07:54

pod GS powinieneś koniecznie choć z jednego Rapid Expansion sobie kupić
I znow wychodzi jak malo wiem o tej grze, w sumie nie dziwie sie sobie, bo oprocz tego forum to dawno nie czytalem nic na temat PoE. Z nadejsciem nowego patcha wiedzialem tyle, ze zmienilo sie drzewko plus dodano w nim "jakies" otwory na krysztaly/klejnoty. Tyle :)

Co do tego Rapid Expansion to nawet nie wiedzialem ze cos takiego istnieje. To dla mnie nie lada nowina, ze istnieja klejnoty ktore "boofuja" jakakolwiek umiejetnosc (w tym przypadku ground slama). Czlowiek caly czas sie uczy :)
Przetestuje na pewno, choc prawde mowiac ze tym maruderkiem malo teraz gram, bo wciagnalem sie w "lodowa" wiedzme.
Kupilem okazyjnie staf, ktory ma wbudowane 30 levelowe Echo i ktos podeslal mi z oficjalnego forum build na "supernova" (glowny atak to ice nova). Nie wiem czy cos z tego wyjdzie, ale na razie bardzo dobrze sie bawie.
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 4 sty 2016, o 08:05

Grałem Ice Novą z tym kijem na poprzedniej lidze, choć w sumie mojej postaci nie ukończyłem to i tak pięknie się tym grało, teraz po bufie Ice Novy to jest jeszcze lepiej. Ogólnie to chyba moja postać którą najlepiej mi się grało, żeby nie to że teraz jest na standardzie to pewnie bym ją ukończył :) Kiedyś nawet już wrzucałem filmik co potrafi nawet nie ukończony build https://www.youtube.com/watch?v=R-lLjKm87KI

Wróć do „Marauder”