Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Parę pytań o fabułę

Pytajcie, a zostanie wam udzielona odpowiedź.
Gottfryd

Parę pytań o fabułę

Postautor: Gottfryd » 22 lut 2018, o 06:06

Witam.
Trochę poczytałem buildy i takie tam, pograłem parę godzin, no i się nasuwa parę pytań.
1. Co to są Ci bandyci, gdzie są, jacy są trudni, czy jakoś się trzeba przygotować do walki?
Może macie jakieś rady?
2. Co to za labirynt w Akcie 1? (tylko do końca Aktu 1 doszedłem na razie i nie wiem czy już tam wchodzić, czy trochę ponabijać postać)
3. Mam problem z zablokowanym przejściem pod koniec Aktu 1 i nie wiem czy mogę iść dalej i będzie możliwość później to przejście odblokować, czy mam biegać po mapach bo da radę znaleźć jakiś klucz czy coś?
4. Kiedy w grze dostaniemy możliwość wybrania tego Ascedancy i czy trzeba się do tego jakoś przygotować?
5. Czy są później w grze jakieś zadania które mogą sprawić kłopot, bez uprzedniego przygotowania, albo w których są jakieś ciężkie wybory? (Nie chodzi o trudność potworów)
6. Czemu można zdobyć różną ilość punktów na umiejętności, od czego to zależy?
Można by gdzieś przedstawić zarys fabularny każdego Aktu, co nas tam czeka, na co trzeba uważać, na co być przygotowanym?
Najlepiej coś w głównej topce. Coś o Ascedancy i tak dalej. (Przejrzałem parę stron pytań i tak naprawdę nie che mi się szukać wśród setek tematów)
Takie ważne, główne wiadomości.
Teraz spostrzeżenia. Poprawcie jeżeli błędne. :)
W grze mamy maksymalny poziom. Po osiągnięciu go tak naprawdę zostaje nam tylko kompletowanie sprzętu?
Podejrzewam że nabicie powiedzmy 70% tego maksa nie zajmuje nam wielu długich tygodni. Granie wymarzonym buildem, będzie możliwe dopiero po skompletowaniu sprzętu. Chodzi mi o to że nie ma sensu wyrzucać postaci trochę skopanej bo ona i tak zarabia dla nowej postaci? (to co się sprawdza dla początkującego gracza pewnie nie będzie tym samym dla doświadczonego).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Re: Parę pytań o fabułę

Postautor: HeniekHardkor » 22 lut 2018, o 22:12

1. Bandycie to NPCy z questa w 2 akcie. Znajdziesz ich "po drodze".
Będziesz miał do wyboru albo zabić wszystkich albo, jednemu z nich pomóc. O nagrodach możesz poczytać na wiki.

2. "Labirynty" które spotykasz na razie to triale, musisz ich znalezc i zrobić w sumie 6, żeby zdobyć dostęp do "prawdziwego" Labiryntu w 3 akcie.

3. W 1 akcie idziesz dalej, jest przejście inną drogą.

4. Ascendency wybierasz po przejściu Labirynt w 3 akcie, wtedy też dostajesz pierwsze 2 pkt Ascendancy do rozdanie.

5. Questów z trudnym wyborem nie ma, jeśli wiesz jakiemu i czy w ogóle pomóc bandycie, do tego jakie Ascendancy wybrać

6. Nie wiem za bardzo o czym mówisz;)

Jeśli chodzi o poradnik to jest tego niestety bardzo dużo, i jak do tej pory nie znalazł się chętny który chciałby wszystko opisać;)
Ascendancy z nowym patchem (za kilka dni) trochę się zmienią, więc na razie i tak nie ma sensu. Poza tym przeczytać jakie są umiejętności mozna na stronach typu https://www.poeplanner.com/ , a wybór punktów zalezy już od konkretnego buildu i tego co chcesz osiągnąć.

Maksymalny poziom istnieje, ale nie ma co się na niego napalać, obecnie nawet najlepsi potrzebują na to naprawdę dużo czasu, waluty i poświęcenia.
Z doświadczenia wiem że większośc doświadczonych osób zatrzumuje się w okolicach 90 poziomu i przestaje już tak myśleć o expieniu.
Ale do roboty jest dużo, możesz farmić jakieś mocniejsze end game bosy, uber labirynt, zaliczać mapy na Atlasie itd. Albo oczywiście robić nową postać:)

A granie wymarzonym buildem to przecież granie nim od początku, jak już dorwiesz "swój" skill, zaczniesz do niego dodawać supporty, powoli ulepszać gear itd, wszystko daje dużo frajdy szczególnie jak zaczynasz przygodę z PoE.
Gottfryd

Re: Parę pytań o fabułę

Postautor: Gottfryd » 23 lut 2018, o 11:27

Ad 6
Chodzi mi o te passiv, bo gdzieś mi się rzuciło że na koniec gry masz w przedziale 123-126. Ale już chyba wiem, pewnie chodzi o te bandyckie. :)

Niektóre skille nie bardzo się sprawdzą jeżeli się nie ma odpowiedniego poziomu i odpowiedniego sprzętu.
Najważniejsze w buildzie jest odpowiednie połączenie drzewka i ekwipunku.
Podejrzewam że duża część tych buildów jest niegrywalna bez odpowiedniego ekwipunku. :)
Ale się nie zrażam i będę sobie powoli sam grał. :)
Pozdrawiam.

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”