Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Klika pytan nowego

Pytajcie, a zostanie wam udzielona odpowiedź.
mrocznysedes

Re: Klika pytan nowego

Postautor: mrocznysedes » 6 cze 2016, o 06:44

Teraz strongboxy to nie to co kiedyś gdy człowiek miau niezłą dawkę emocji nie wiedząc czy po otwarciu krzynki gra nie zlaguje i mobki nie zjedzą nam postaci w parę sekund. Teraz, przy tej liczbie skilli zapewniających nam szybki transport z jednego miejsca w drugie to już nie to. :D Teraz to nawet nie muszę już stawiać vaalowych szkieletorów przed otwarciem wesołego dupełka.
WEather

Postautor: WEather » 28 wrz 2016, o 18:48

Jaka jest roznica miedzy doomfletch royal bow a doomfletch prism royal bow?
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 28 wrz 2016, o 19:49

Łuki te różnią się w zasadzie tylko jednym słowem we właściwościach jednak powoduje to ogromna różnicę

We właściwościach "zwykłego" Doomfletch'a mamy: "Gain 110% of Bow Physical Damage as Extra Damage of an Element" natomiast we właściwościach łuku Doomfletch's Prism jest: "Gain 110% of Bow Physical Damage as Extra Damage of each Element"

Czyli w tym pierwszym jest "of an" a w tym drugim "of each" to znaczy że w pierwszym przypadku zadajemy dodatkowe 110% obrażeń od jednego z żywiołów a w drugim przypadku po 110% od każdego z żywiołów czyli łącznie ekstra 330% obrażeń
WEather

Postautor: WEather » 30 wrz 2016, o 14:36

Nawet nie zwrocilem uwagi na to :shock: Dzieki wielkie :)
Zegul1

Postautor: Zegul1 » 27 lis 2016, o 09:13

Witam. Od kilku dni, wraz ze swoją dziewczyną zaczęliśmy swoją przygodę z POE. W sumie czytałem więcej niż grałem, bo lubię wiedzieć co się z czym je i jak coś działa. Jednak jest kwestia o której nie mam pojęcia. Założyliśmy postacie na Essence. Zauważyłem, że za kilka dni wchodzi Liga Breach. Czy Essence w takim razie zostaje usunięte? Czy powinniśmy jednak zacząć grać na standardzie? Czy jednak poczekać i rozpocząć swoją przygodę wraz z nadchodzącą ligą. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 27 lis 2016, o 09:48

Gdy ligi się kończą, postacie i przedmioty są przenoszone na odpowiednio ligi standard i hardcore, więc to czy teraz gracie na essence czy na standard nie ma znaczenia bo za pare dni wszystko i tak będzie na standardzie.

Kwestia tego czy zaczynać teraz czy nie to wasz wybór, ja proponuje pomimo wszystko pograć trochę teraz, pouczyć się, posprawdzać co wam się podoba, popytać na forum jeśli czegoś nie rozumiecie. A za tydzień ruszyc na świeżo z nową ligą mając już jako takie pojęcie o grze.
DuDi

Postautor: DuDi » 29 lis 2016, o 10:55

Witam serdecznie,

Jest to mój pierwszy post na forum. Gram w PoE dosłownie od dwóch dni, udało mi się wbić 15 lvl Rangerem i powiem, że gra mi się podoba. Zachowuje swój własny klimat, drzewko rozwoju postaci spełnia wymagania nawet dla najbardziej wybrednych, ogrom możliwości jest porażający. Nie ukrywam, że chciałbym pozostać tu dłużej, jednak potrzebuję nieco wyjaśnień.

1) Na jakim serwerze gracie ?
2) Czy ciężko (grając powiedzmy godzinkę dziennie) jest wyexpić grywalny lvl postaci ?
3) Jak wygląda system PvP ?
4) Jak dołączyć do party ? (ostatnie pytanie może być banalne, ale granie w grę online w trybie Single Player jest dla mnie bezsensu, a nie mam pojęcia jak załapać się do gry z większą ilością osób)
5) Czy używacie jakiegoś komunikatora głosowego jak Skype, TS3, Vent ?

Pozdrawiam,
DuDi.
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 29 lis 2016, o 14:56

1) Każdy gra tam gdzie chce;) z reguły są 4 ligi do wyboru:
Standard i Hardcore - to ligi stałe, trwają "wiecznie", nie ma na nich resetu.
do tego z reguły są 2 ligi kilkumiesięczne na których wszyscy zaczynają od nowa i są dodawane jakieś nowe mechanizmy, przedmioty itd, najbliższe (o nazwie Breach) wystartują w piątek i potrwają mniej więcej 3-4 miesiące. Też dwie bo jedna standard, druga hardcore. Na koniec takich lig wszystkie przedmioty i postacie są przenoszone do odpowiednich stałych lig.

2) Nie rozumiem pytania... jeśli pytasz czy coś osiągniesz grając godzinkę dziennie to odpowiedź jest taka sama dla każdej gry, im więcej czasu zainwestujesz tym więcej poznasz grę

3) PvP jest, ale jest stosunkowo mało popularne, można robic duele, jest kilka rodzajów "battlegroundów", capture the flag itd. Ogólnie niewiele osób gra PvP więc czasem ciężko znależć kogos do zabawy.

4) W grze masz tablice ogłoszeniowe w każdym mieście, tam się ludzie ogłaszają do robienia questów, map, farmienia itd, do tego można dołaczyć do gildii albo szukać na forum kogoś do wspólnej gry.

5) na pathofexile.pl masz dane do ts3
DuDi

Postautor: DuDi » 29 lis 2016, o 18:26

1) Każdy gra tam gdzie chce;) z reguły są 4 ligi do wyboru:
Standard i Hardcore - to ligi stałe, trwają "wiecznie", nie ma na nich resetu.
do tego z reguły są 2 ligi kilkumiesięczne na których wszyscy zaczynają od nowa i są dodawane jakieś nowe mechanizmy, przedmioty itd, najbliższe (o nazwie Breach) wystartują w piątek i potrwają mniej więcej 3-4 miesiące. Też dwie bo jedna standard, druga hardcore. Na koniec takich lig wszystkie przedmioty i postacie są przenoszone do odpowiednich stałych lig.
Chodziło mi bardziej o pytanie dotyczące wyboru Gateway. Czy po wyborze np. Londyn będę mógł zagrać z kimś, kto wybierze Frankfurt ?
Ale dziękuję za odpowiedź na temat lig w grze.
2) Nie rozumiem pytania... jeśli pytasz czy coś osiągniesz grając godzinkę dziennie to odpowiedź jest taka sama dla każdej gry, im więcej czasu zainwestujesz tym więcej poznasz grę
Miałem na myśli jaki jest exp rate - czy ciężko jest wbić poziom 20 (przykładowo), od którego poziomu gra "zaczyna się" na dobre (czyli kończymy tzw. Rookie mode).
3) PvP jest, ale jest stosunkowo mało popularne, można robic duele, jest kilka rodzajów "battlegroundów", capture the flag itd. Ogólnie niewiele osób gra PvP więc czasem ciężko znależć kogos do zabawy.
Czyli rozumiem, gra jest nastawiona głównie na PvE z możliwością stoczenia walki na danej arenie / evencie.
4) W grze masz tablice ogłoszeniowe w każdym mieście, tam się ludzie ogłaszają do robienia questów, map, farmienia itd, do tego można dołaczyć do gildii albo szukać na forum kogoś do wspólnej gry.
Dzięki za info, nawet nie zauważyłem, że jest coś takiego jak tablica ogłoszeń.
5) na pathofexile.pl masz dane do ts3
Na pewno znajdę namiary i w wolnym czasie pojawię się na TSie.

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
Awatar użytkownika
HeniekHardkor

Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: HeniekHardkor » 29 lis 2016, o 21:24

1) Wszystkie bramki prowadzą do tego samego serwera, więc możesz grać i rozmawiać z każdym niezależnie od bramki.
Problemem jest oczywiście ping, jak rozwiniesz sobie liste bramek to masz czas odpowiedzi od serwera (ping), im mniej tym lepiej.
I jeśli zaczniesz grać z kimś z innego kontynentu to możecie odczuwać spore opóźnienia.

2) Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, wydaje mi się że nie ma takiego momentu, być może dla bardziej zaawansowanej osoby będzie to rozpoczęcie mapek, czyli moment w którym kończymy "fabułę" po raz trzeci na najtrudniejszym poziomie trudności i zaczynamy mapki (jest to trochę wcześniej ale nie jest to teraz istotne).

Dla nowej osoby gra ma więcej "mentalnych" przełomów, uczysz się nowych rzeczy i poznawajesz lepiej grę. I zaczynasz rozumieć co się w ogóle dzieje... ;) to są moim zdaniem takie momenty. Poziomami i expem na razie się nie przejmuj, przyjdzie na to czas.

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”