Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

FAQ - Najczęściej powtarzające się pytania

Pytajcie, a zostanie wam udzielona odpowiedź.
Awatar użytkownika
debe
Posty: 74
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 12:10

FAQ - Najczęściej powtarzające się pytania

Postautor: debe » 18 mar 2013, o 19:08

Jako, że mnóstwo pytań się powtarza, czas założyć temat, gdzie znajdą się najpopularniejsze pytania i odpowiedzi czyli FAQ.

Zapraszam wszystkich do wpisywania w tym wątku swoich propozycji pytań wraz z odpowiedziami, które potem przeniosę do pierwszego postu. Ja na początek zrobiłem tylko niewielką część z możliwych pytań.

FAQ

Kiedy zostanie wydana pełna wersja gry?
Data wydania pełnej wersji ciągle nie została podana i nawet ciężko prognozować kiedy to nastąpi, szczególnie, że premiera otwartej bety była wielokrotnie przesuwana.

A gdy już wyjdzie pełna wersja czy postacie i cały dorobek z bety zostanie skasowany?
Nie. Wszystkie postacie, przedmioty i osiągnięcia jakie zdobyłeś zostaną przeniesione do pełnej wersji.

Czy będzie trzeba zakupić Path of Exile po wydaniu pełnej wersji gry?
Nie. Gra docelowo ma być darmowa dla wszystkich. Występują w niej jedynie mikrotrasakcje, które nie wpływają jednak na balans w grze.

Czy będzie dostępne spolszczenie gry?
Tego nie wiadomo. Ogólnie twórcy gry planują zrobić różne wersje językowe, ale chyba jeszcze w tym temacie nic nie zrobili. Jednak z całą pewnością będziemy naciskać na nich aby przypadkiem język polski w grze nie został pominięty ;)

Czym się różni liga Hardcore od Default?
W lidze Hardcore, gdy postać zginie automatycznie zostaje przeniesiona do ligi Default. Więc krótko mówiąc postać w Harcorze ma tylko 1 życie. Warto zauważyć, że dla każdej ligi skrzynka jest oddzielna więc jeżeli padniesz na HC, to twoje przedmioty w skrzynce dalej zostaną na HC, a tylko twoja postać zostanie zdegradowana na Defaulta. Przejście z powrotem z Defaulta na Hardcore jest niemożliwe - trzeba zakładać od nowa postać.

Czy klejnot wymagający broni do użycia (np Heavy Strike) musi być wsadzony do tej broni?
Nie. Klejnot może znajdować się w dowolnej części noszonego ekwipunku aby działał.

Kiedy następuje aktualizacja przedmiotów do kupienia u NPC?
Z każdym wbitym poziomem doświadczenia pojawiają się nowe przedmioty.

Czy da się zrestartować drzewko aby od nowa przydzielić skile?
Nie da się. Jedynie da się cofnąć pojedyncze skile używając 'Refund points', które można zdobyć z questów oraz za pomocą Orb of Regret. Inną możliwością, już niezależną od gracza, jest modyfikacja drzewka przed twórców gry. Wtedy gdy, skile które wybrałeś zostały usunięte/przeniesione, to dostajesz możliwość od nowa przydzielenia wszystkich skilów.

Co się dzieje gdy przejdę grę na poziomie Normal?
Dostaniesz możliwość przejścia ponownie gry na poziomie Cruel, gdzie jest oczywiście trudniej. A po przejściu poziomu Cruel przechodzi się na poziom Merciless, gdzie jest już bardzo trudno :)

Jak wygląda end-game w Path of Exile?
Gdy przejdziesz grę na poziomie Merciless, dostaniesz możliwość robienia specjalnych map. Są to lokacje na jeszcze wyższym poziomie niż lokacje na Merciless (od 66lv wzwyż). Dodatkowo możesz utrudniać te mapy dodając do nich różne bonusy (np większe obrażenia potworków). Czym więcej tych bonusów tym trudniej ją ukończyć i jednocześnie leci z takiej mapy więcej fajnych przedmiotów.

Czy klejnoty, znajdujące się w drugim zestawie broni, zdobywają doświadczenie?
Tak.

Czy można używać klejnotów, które są w drugim zestawie broni?
Nie, używać można tylko tych które są w aktywnej broni.
(dodane przez: XnIcRaM)

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości