Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Patch of exile, spadki FPS + frezzy

Jeżeli nie działa Ci gra lub dzieją się z nią inne złe rzeczy, napisz tutaj, a może zdołamy Ci pomóc
dasherek

Patch of exile, spadki FPS + frezzy

Postautor: dasherek » 4 lut 2018, o 12:21

Witam wszystkich. Pisze z zapytaniem jak rozprawić się z tą durną grą bo już naprawdę nie mam siły. Stosowałem się do porad z wszystkich tematów i nic
Na wstępie napisze specyfikacje:
Płyta: Msi Gaming 970
procesor: phenom II x4 955 3,2
ram: 11gb ddr3
grafika: Gigabyte GTX 650 TI Boost (2gb)
dysk: hdd samsung 500gb + wester digital 1tb

Problem polega na tym ze kiedy wejdę do miasta i widzę wielu graczy lub na mapach kiedy jest dużo mobków to fpsy spadają jak szalone (czasem nawet frezuje grę na kilka sekund). Przy uruchomieniu gry czasami gra się uruchomi a czasami jest taki frezz ze wybija brak odpowiedzi i ponowie trzeba odpalić grę.

Próbowałem już instalować wszystkie paści typu dx, visuale, redisty, net freamy i nic to nie daje. Sterowniki na bank świeże bo format robiłem 3 dni temu. Temperatury w normie (proc 51 stopni - grafa 36). Jedyne co zauważyłem to to że po uruchomieniu gry gra zużywa całe 2 gb karty i nie wiem o co może chodzić. Proszę o pomoc bo już więcej nic nie wymyśle. Kompa nadal modernizuje z myślą że któraś następna cześć mnie uszczęśliwi.
XnIcRaM

Administrator

Re: Patch of exile, spadki FPS + frezzy

Postautor: XnIcRaM » 4 lut 2018, o 19:14

Jaki masz system operacyjny (wersja i ilo bitowy)? Ile podczas gry masz wolnego RAMu (podstawowego nie karty graficznej)?
dasherek

Postautor: dasherek » 5 lut 2018, o 20:51

windows 10 pro x64

jezeli chodzi o ram to po odpaleniu gry brał 1,5gb.. to zrozumiałe ale najlepsze jest to ze ze zmianą coraz to kolejnej lokacji zuzycie wzrastało az do 5gb ram i nadal rośnie... o co tu chodzi? ;/
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 6 lut 2018, o 20:31

PoE lubi RAM :)

Te ścinki masz tylko w nowych lokacjach czy jak wchodzisz do lokacji drugi/trzeci raz czy też idziesz tam gdzie już (niedawno) byłeś?
Obciążenie procesora w czasie gry nie jest przypadkiem na 100% lub blisko?
dasherek

Postautor: dasherek » 8 lut 2018, o 16:10

zawsze kiedy dużo sie dzieje na ekranie ;/ nic nie moge poradzić. Jeżeli chodzi o reszte gier to np fifa 17 chodzi na ultra w full hd na posiomie 50 klatek, gta v na srednich full hd podobnie. Nie wydaje mi sie że POE jest konkurencją dla takich tytułów pod względem wymagania. lata temu kiedy grałem (ok 3 lat) gra śmigała jak ta lala na plycie mini atx jakas tania od msi + 4gb ram + Geforce 9600gt 256bit + ten phenom który nadal jest. Rozkładam ręce
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 9 lut 2018, o 20:12

Może usuń folder z grą i zainstaluj od nowa? Zbyt mało informacji aby wyciągnąć jakieś konkretne wnioski.
Darkstorm

Postautor: Darkstorm » 12 paź 2018, o 09:47

Ja zacząłem zauważać spadki klatek i i freezy po wejściu wersji 3.4. Dodatkowo zdarza się że pojawia się pikseloza.

Mam i5-6600 i gtx 1070 więc konfiguracja chyba bardziej niż wystarczająca do tej gry a mimo to tnie...

Wróć do „Pomoc Techniczna”