Zapraszamy na nasz serwer Discord!

Mountain View Zapraszamy wszystkich na nowo otworzony serwer Discord: Link

Discord służy do komunikacji głosowej lub za pomocą chatu. Z serwera można korzystać przy pomocy przeglądarki lub po ściągnięciu klienta Download

Jeśli chcecie z nami porozmawiać, o coś zapytac, lub szukacie miejsca do wspólnej komunikacji z osobami z gry piszcie do nas. W miarę potrzeb będziemy zakładać kolejne kanały. Zapraszamy!

Autor: Heniekhardkor Data: 14.08.2017

Pomoc w ogarnięciu gry

Pochwalcie się jak gracie.
glock95

Pomoc w ogarnięciu gry

Postautor: glock95 » 6 wrz 2015, o 22:59

Hej. Chciałem zacząć grać w PoE, ale póki co, jestem cholernie zniechęcony do tej gry. Powód? Czytałem bardzo dużo opinii, że to gra dla ludzi, którzy lubią spędzać godziny na dopicowaniem buildu. Wolę grać, niż ślęczeć nad durnymi kółeczkami, a ponoć można sobie tragicznie zepsuć postać wrzucając źle punkty.

- Czy ta gra rzeczywiście jest tak ciężka?
- Czytałem sporo buildów, i ich nie rozumiem. Są ponazywane, z tego co widzę, skillami. Czy to oznacza, że build ten opiera się na spamowaniu wyłącznie tym jednym skillem?
- W buildach widzę podane propozycje itemów, które trzeba koniecznie ogarnąć by build miał sens. Przecież szansa że wypadnie ten konkretny item jest raczej niska.
- Podobnie jak skill, też chyba mała szansa by dostać akurat ten. Więc jak, zrobię sobie build a nie bd miał kamyczka z umiejętnością, pod który będę miał build?
- Czytałem, że nie opłaca się brać gotowca, bo są często robione pod dobry gear. Rzecz w tym, że ja nie ogarniam w co wkładać punkty w drzewku żeby było dobrze bo nawet po przeczytaniu poradników nic nie rozumiem. Wolałbym gotowy build, ale jest ich tyle, że nie wiem który wziąć. Ja miałem grać cieniem, kolega łowcą. Przydałby się chyba taki, który jest jakiś łatwi do ogarnięcia/dopełnienia dla początkujących.

Jeśli komuś by się chciało, prosiłbym o pomoc. Bo ja na razie, to jestem bardzo zniechęcony do tej gry. Pozdrawiam.
XnIcRaM

Administrator

Re: Pomoc w ogarnięciu gry

Postautor: XnIcRaM » 7 wrz 2015, o 12:51

- Czy ta gra rzeczywiście jest tak ciężka?
To nie jest diablo, tu trzeba myśleć, choć jak ktoś głupi nie jest to nawet bez rozgryzania całej mechaniki (która jest skomplikowana) z gotowcem może zagrać
- Czytałem sporo buildów, i ich nie rozumiem. Są ponazywane, z tego co widzę, skillami. Czy to oznacza, że build ten opiera się na spamowaniu wyłącznie tym jednym skillem?
A byś chciał iloma umiejętnoścami spamować? Ogólnie postać buduje się pod jakąś jedną główną umiejętność jednak zwykle pomocniczo używa się jeszcze kilku
- W buildach widzę podane propozycje itemów, które trzeba koniecznie ogarnąć by build miał sens. Przecież szansa że wypadnie ten konkretny item jest raczej niska.
Nie każdy build wymaga konkretnych przedmiotów, choć zwykle jakieś konkretne mogą być szczególnie pomocne, to co nie wypadnie zawsze można kupić od kogoś innego komu wypado.
- Podobnie jak skill, też chyba mała szansa by dostać akurat ten. Więc jak, zrobię sobie build a nie bd miał kamyczka z umiejętnością, pod który będę miał build?
Gemy są dostępne bez najmniejszego problemu, nawet jeśli jakiegoś nie dostaniemy za zadanie lub nie znajdziemy na ziemi to można za grosze kupić od innych graczy (gemy na 1lvl bez quality są baaaardzo tanie).
- Czytałem, że nie opłaca się brać gotowca, bo są często robione pod dobry gear. Rzecz w tym, że ja nie ogarniam w co wkładać punkty w drzewku żeby było dobrze bo nawet po przeczytaniu poradników nic nie rozumiem. Wolałbym gotowy build, ale jest ich tyle, że nie wiem który wziąć. Ja miałem grać cieniem, kolega łowcą. Przydałby się chyba taki, który jest jakiś łatwi do ogarnięcia/dopełnienia dla początkujących.
Jak grasz pierwszy raz to polecam grać TYLKO z gotowcem, z tym że najlepiej wybrać taki który nie ma w wymaganiach super drogich przedmiotów a to zwykle jest opisane, szukaj buildów opisywanych jako "cheap" oraz "begginer friendly", mogę również polecić przetłumaczony przeze mnie build dla shadowa pod ball lightning, który obejrzeć można tutaj -> viewtopic.php?f=59&t=4083
Awatar użytkownika
Tomia

Postautor: Tomia » 7 wrz 2015, o 18:28

- To czy coś jest trudne to kwestia indywidualnych odczuć, doświadczenia itp. Ja raczej nazwał bym ją trochę ponad srenio trudną.
- Przeważnie maksymalizujesz jeden główny skill do dmg [ czasami 2 na aoe i single target] + jakieś dodatkowe np klatwy, aury, do szybszego poruszania sie.
- Bulid pod konkretne uniq item są dla bardziej zaawansowanych, oraz nie są "jedynie słusznymi" bulidami. Mozna grać nawet bez żadnego uniq.
- kamyki dropia, dostajemy za questy i można nimi handlować.
- Jak zaczynałem gre to sam rozdawałem pkt bez zadnego bulidu i dałem sobie świetnie rade. Jak chcesz możesz brać gotowca, ale nie musi to oznaczać abyś na slepo rozdawał pkt. Najważniejsze to mysleć i czytać opisy.
Na początek najlepiej określ sobie jakim skilem chciał byś głównie zadawać dmg.
glock95

Postautor: glock95 » 7 wrz 2015, o 19:55

Mhm. Czyli itemy w tej grze to raczej drugorzędna sprawa?

Jak grasz pierwszy raz to polecam grać TYLKO z gotowcem, z tym że najlepiej wybrać taki który nie ma w wymaganiach super drogich przedmiotów a to zwykle jest opisane, szukaj buildów opisywanych jako "cheap" oraz "begginer friendly", mogę również polecić przetłumaczony przeze mnie build dla shadowa pod ball lightning, który obejrzeć można tutaj -> viewtopic.php?f=59&t=4083
Czytałem Twój build, ale linki do drzewka mi nie działają, nie wiedzieć czemu, z angielskiego officiala również.
Na początek najlepiej określ sobie jakim skilem chciał byś głównie zadawać dmg.
Kurde, nie wiem. Nie mam pojęcia co i jak. Raczej melee, choć build który podał kolega wyżej jest chyba pod magię. Tylko teraz czy sword, czy dagger czy claw... nie mam pojęcia. Któreś jest lepsze, czy to już po prostu widzimisie? :)

Shadow jest ogólnie w miarę łatwy do ogarnięcia na początek? Bo też zastanawiałem się nad Maruderem lub Duelistą, Maruder to tank, i to mi się poniekąd podoba bo mi się kojarzy że sporo na klatę wezmę :D Jak wspomniałem znajomy chciał grać Łowcą, też jest okej na początek? Bo on albo że Wiedźma albo Łowca, innych dla niego nie ma.
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 7 wrz 2015, o 21:01

Wybór klasy nie ma większego znaczenia, typowych tanków tutaj nie ma w ogóle a jeśli już to są baaaaardzo drogie. Tutaj wybiera się umiejętność i do niej w zależności jak chcemy postać rozwijać dobieramy klasę. Teoretycznie każdą umiejętność można zrobić każdą klasą a już na pewno zawsze mamy do wyboru 2-3 klasy które poradzą sobie z daną umiejętnością równie dobrze.

PS. Linki w buildzie który proponowałem JUŻ działają
glock95

Postautor: glock95 » 7 wrz 2015, o 23:02

No to na to wygląda, że build pod Shadowa już mam. Czyli tutaj skupiam się głównie właśnie na Ball Lightning i to jest ten główny skill?

Jeszcze byłoby fajnie, jak gdyby ktoś poradził jakiś build pod Łowcę/Wiedźmę. Kolega NA PEWNO chce grać postacią dystansową, więc weźmie którąś z nich.
XnIcRaM

Administrator

Postautor: XnIcRaM » 7 wrz 2015, o 23:16

Gra tym buildem poelaga na spamowaniu ball lightnig, odpalaniu jak się naładuje vaal haste, rzucania czasami klątw na bossy jeśli walczy się z bossem "1:1" pilnowaniu czy golem żyje, zbieramy drop i jazda :) Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć na filmiku który jest tam zlinkowany.

Dla gry z dystansu (choć nie wiem co to za klasa łowca) mogę polecić Łucznika (Ranger) posion arrow lub tornado shot, duzy wybór buildów tutaj ->https://www.pathofexile.com/forum/view-forum/24 niestety (lub stety) w języku angielskim
glock95

Postautor: glock95 » 8 wrz 2015, o 10:27

Sorki, pomylilo mi sie z WoWowskim Hunterem. Mialem na mysli Rangera. :) dzieki wszysykim za odpowiedz. Jakbym czegos nie wiedzial to zapytam. Dzieki raz jeszcze. :)
Avaron

Postautor: Avaron » 9 wrz 2015, o 09:10

Jeżeli chodzi o tani build pod rangera to mogę zdecydowanie polecić mój (i po części Ubogiego), była to moja 1 postać (ahh te wspomnienia gdy sprzedało się mjolnera na miesiąc przed nerfem za 40ex XD) postać z bardzo dobrym survi (przezywalnością) oraz całkiem dobrym DPS (Damage Per Secound)
http://www.pathofexile.com/fullscreen-p ... 6P_rr-yA==
Build opiera się na grze łukiem :)
Skille których używamy to "Burning Arrow" na pojedyńcze mobki oraz "Split Arrow" na grupy mobów.
Build nie wymaga szczególnych itemków, najważniejsze to mieć przedmioty pod "evasion" (uniki) i na "mercilles" (najwyższy poziom trudności) posiadać 75% fire, cold oraz lighting resa. Łuk szukamy pod wysoki physical damage oraz dodatkowe obrażenia od ognia, nie zbieramy tutaj kryta! na mercu (mercilles) warto już także posiadać we wszystkich możliwych itemkach "xx+to life" w pierścieniach najlepiej około 40 a w reszcie itemków około 85 :)
Mam nadzieje że moja wypowiedź się przyda :)
PS Na jakim realmie grasz w wowa? :D

Wróć do „Taktyki, strategie, buildy”